Zioła na oczyszczanie organizmu

Zioła na oczyszczanie organizmu

Zioła na oczyszczenie organizmu to świetny sposób uporanie się z wieloma przykrymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami oraz często nawet z poważnymi schorzeniami. Zanieczyszczony organizm znacznie gorzej znosi przebiegi chorób, nie mówiąc o tym, że może być także ich przyczyną. Jak więc uwolnić się od zalegających toksyn? Z pomocą przychodzą zioła oczyszczające!

Zioła na oczyszczenie organizmu – dlaczego warto je stosować?

Zioła na oczyszczenie organizmu i ich cudowne właściwości znane są już od wieków. Już w Starożytności doceniano takie napary, lecząc nimi większość zdrowotnych problemów – były one do tego stopnia popularne, że na przykład napar z hibiskusa zapisał się w Egipcie pod nazwą „czerwone złoto faraonów”. Można więc wyobrazić sobie jak chętnie stosowane były zioła, a wśród nich również takie, typowo oczyszczające.

Zioła oczyszczające organizm okażą się nieocenioną pomocą dla tych, u których narządy odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu, a więc głównie wątroba i nerki, nie działają prawidłowo. Ale również pozornie zdrowy organizm czasem nie jest w stanie sam poradzić sobie z nadmiarem zanieczyszczeń, których porządną dawkę otrzymuje nie tylko ze środowiska zewnętrznego, ale część także sam wytwarza.

Dlaczego warto stosować zioła na oczyszczenie organizmu?

Zioła na oczyszczenie organizmu – które wybrać?

Ziół na oczyszczenie organizmu jest bardzo wiele, a wybór ich kompozycji lub konkretnie jednego będzie zależał od potrzeb indywidualnych głównie dlatego, że każde zioło posiada własny zestaw właściwości, który można dobrać indywidualnie pod siebie i swój organizm. Niemniej jednak wszystkie są tak samo skuteczne, o ile ich stosowanie będzie właściwe.

Zioła na oczyszczenie organizmu i ich właściwości

Nazwa ziela Właściwości, którymi się cechuje
Ziele czystka Całościowo wzmacnia organizm, oczyszcza z toksyn, wykazuje działanie antyalergiczne, wpływa na ogólną witalność poprzez dodanie energii, blokuje zły cholesterol i jego szkodliwy wpływ na organizm
Ziele skrzypu polnego
wpływa korzystnie na proces przemiany materii poprzez jego pobudzenie, przez co pomaga utrzymać także prawidłową masę ciała, odtruwa organizm nawet na najgłębszych pokładach, posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne
Liść zielonej herbaty dzięki wysokiej zawartości mikroelementów dogłębnie odżywia organizm, jest także źródłem przeciwutleniaczy co jest skuteczne w walce np: ze zmianami rakotwórczymi
Ziele mniszka lekarskiego odpowiedni dla wszystkich z problemami z woreczkiem żółciowym i wątrobą – wspomaga funkcjonowanie wątroby poprzez pobudzenie jej do wytwarzania żółci, a także ułatwia jej przepływ do dwunastnicy
Kwiat czarnego bzu posiada właściwości oczyszczające, usuwa toksyny, wykazuje również działanie przeciwwirusowe
Ziele pokrzywy wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwych dla jego funkcjonowania substancji
Kwiat hibiskusa dzięki dużej zawartości witaminy C kompleksowo wspiera układ odpornościowy człowieka

Zioła na oczyszczenie organizmu – kiedy zacząć pić i jakich efektów można się spodziewać?

Zioła na oczyszczenie organizmu – można po nie sięgnąć zawsze, ale pewne szczególne okoliczności powinny do tego skłaniać. Jeśli posiadamy świadomość, że regularne oczyszczanie organizmu przyczynia się do utrzymania go w zdrowiu i dobrej kondycji, to już wystarcza. Jednak wiele osób wciąż jeszcze o tym zapomina, dlatego warto obserwować to, jak funkcjonujemy na co dzień.

Jeśli jesteśmy ogólnie zdrowi i mamy dobre badania można mieć wrażenie, że nic się nie dzieje. Jednak wiele osób skarży się na przeróżne dolegliwości, takie jak problemy z żołądkiem i jelitami, bóle głowy, częste nudności, bóle w stawach, trudności z koncentracją czy ogólne pogorszenie kondycji psychofizycznej. Mogą to być sygnały świadczące właśnie o odłożonych w organizmie toksynach.

Wówczas należy sięgnąć po zioła na oczyszczenie organizmu. Odpowiednio dobrane mieszanki, pite regularnie pomogą pozbyć się uciążliwych dolegliwości poprzez odtrucie organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy raz napić się ziołowego naparu. Aby mógł być on efektowny należy pić go regularnie, czyli od jednego raza do nawet trzech razy dziennie i to przez dłuższy okres czasu. Osoby stosujące takie napary mówią, że poprawę w funkcjonowaniu można zauważyć już nawet po dwóch lub trzech tygodniach stosowania!

Zioła na oczyszczenie organizmu – domowy sposób na zdrowie!

Zioła na oczyszczenie organizmu są nie tylko dla niego zbawienne, ale także bardzo łatwe w stosowaniu. Przygotowanie ziołowego naparu odbywa się w warunkach domowych i nie wymaga żadnych, specjalistycznych sprzętów czy umiejętności. Tak skuteczną pomoc w zakresie oczyszczania i odtruwania mamy w zasadzie na wyciągnięcie ręki i jest ona dostępna dla każdego. Zioła są produktem naturalnym, więc z założenia się dużo bezpieczniejsze niż tabletki i lekarstwa wytwarzane chemicznie, pamiętać jednak trzeba, że niektóre zioła posiadają przeciwwskazania i dobrze jest upewnić się, czy na pewno możemy pić dany napar.

FAQ

1. Jakie zioła skutecznie oczyszczą organizm?
Do najskuteczniej oczyszczających ziół zalicza się: ziele czystka, ziele skrzypu polnego, liść zielonej herbaty, ziele mniszka lekarskiego, kwiat czarnego bzu, ziele pokrzywy i kwiat hibiskusa.

2. Jak często można pić zioła oczyszczające organizm?
Zioła na oczyszczenie organizmu bez przeszkód można pić regularnie nawet przez dłuższy czas, jeśli nie przekracza się zalecanych dawek. Jedynie podczas picia skrzypu powinno się robić kilka dni przerwy co dwa tygodnie.

3. Dlaczego warto pić zioła na oczyszczenie organizmu?
To bezpieczny sposób, aby wzmocnić cały organizm i poprawić pracę wątroby oraz nerek. Regularne picie ziół pozwala pozbyć się wielu dolegliwości, np. bólów głowy, bólów stawów, problemów gastrycznych. Jest dobrą profilaktyką np. chorób nowotworowych, którym sprzyja wszechobecne skażenie środowiska. Zioła wpływają też pozytywnie na wygląd – zawierają przeciwutleniacze neutralizujące wolne rodniki oraz niezbędny do tworzenia kolagenu krzem i witaminę C – dzięki nim dłużej zachowamy młodość.

Bibliografia

  1. R. Wierzejska: Wpływ picia herbaty na zdrowie – aktualny stan wiedzy, Przegląd Epidemiologiczny, 68, 2014, 5 95-599
  2. W.W. Pochlebkin: Herbata. Rodzaje, właściwości i wykorzystanie, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Wars zawa 1974.
  3. Z. Cichoń, E. Wierci ak: Towaroznawcza charakterystyka herbaty, Akademia Ekono-miczna, Kraków 2005.
  4. D. Kłódka, M. Bońkowski, A. Telesiński: Zawartość wybranych metyloksantyn i związków fenolowych w naparach

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

5 Komentarze

  1. Piję takie ziółka i bardzo mi pomogły. Cera przestała być taka trądzikowa, a przez dużą ilość napojów, nie trzymam wody w organizmie (niedoczynność)

  2. Dla mnie jakieś wymyśle diety na oczyszczanie organizmu też są bez sensu. Warto stosować zamiast tego właśnie zioła po których można się spodziewać naprawdę fajnych efektów. Same złogi mogą ważyć nawet kilka kilo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*