Zioła na nadwagę

cykoria

Zioła na nadwagę nie leczą bezpośrednio choroby, jaką jest otyłość. Nie spowodują również cudownej i nagłej utraty kilogramów. Są jednak naturalnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Niektóre zioła wykazują potwierdzoną skuteczność w stymulacji spalania tkanki tłuszczowej oraz przemiany materii. Jakie zioła na nadwagę wybrać i dlaczego w ogóle warto je stosować?

Główne działanie ziół Wspomagające działanie ziół
 oczyszczanie  sprawny układ limfatyczny
 regulacja procesu trawienia  zapobiega wzdęciom, zaparciom
 reguluje łaknienie  zmniejsza apetyt, zmniejsza apetyt na cukier
 niweluje nadmiar wody z organizmu  zapobiega obrzękom, opuchnięciom

Zioła na nadwagę – dlaczego warto je pić?

Zioła na nadwagę można potraktować jako jako naturalny element diety odchudzającej, który wspomaga funkcjonowanie organizmu w tzw. stanie przedotyłościowym, czyli z nadwagą oraz osobom, które chorują na otyłość. Zioła pobudzają metabolizm, a także zapobiegają schorzeniom, które są powikłaniami otyłości np. nowotworom, cukrzycy typu 2. Zioła na nadwagę wykazują jednak cztery podstawowe działania: oczyszczają organizm, pomagają niwelować nadmiar wody, regulują proces trawienia, zmniejszają apetyt.

Zioła na nadwagę – kiedy warto je pić?

Zioła na nadwagę warto zacząć pić, gdy zauważymy u siebie znaczny przyrost wagi. Warto też w tym celu zweryfikować wskaźnik BMI, który określa czy nasza waga mieści się normie. Jeśli doświadczmy problemów związanych z nadwagą, w tym również gorszego samopoczucia czy kompleksów, również warto zacząć stosować zioła.

Składniki aktywne ziół mogą reagować ze składnikami niektórych leków. W związku z tym zioła należy dobierać niezwykle starannie. Najlepiej w porozumieniu z lekarzem. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

liscie morwy bialej

Zioła na nadwagę – które wybrać?

Zioła na nadwagę można zakupić oddzielnie, ale warto też spożywać gotowe mieszanki odchudzające. Wśród ziół, które wykazują potwierdzoną skuteczność w walce z nadwagą wymienia się przede wszystkim:

 • liść morwy białej. Powoduje zmniejszenie stężenia trójglicerydów w wątrobie oraz zatrzymuje wydzielanie leptyny. Dzięki temu tempo rozbijania tkanki tłuszczowej jest szybsze, co poprawia efektywność kuracji odchudzającej,
 • zielona herbata. Stymuluje efektywną przemianę materii, posiada właściwości spalające tłuszcz, a tym samym wspomaga odchudzanie. Ponadto zielona herbata obniża poziom lipidów, zwiększa tolerancję wysiłku i przyspiesza regenerację. Zmniejsza uczucie łaknienia, wydłużając uczucie sytości. Wykazuje właściwości oczyszczające,
 • kora cynamonu. Stymuluje przemianę materii, przyspiesza proces trawienia. Ponadto reguluje pracę nerek. Zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, co usprawnia proces regulacji gospodarki węglowodanowej,
 • trawa cytrynowa. Wspiera trawienie, niszczy bakterie i pasożyty żyjące w przewodzie pokarmowym. Wykazuje właściwości oczyszczające. Jest bogatym źródłem: tiaminy, niacyny, ryboflawiny, witaminy B6 i A, kwasu foliowego, a także: żelaza, wapnia, magnezu, potasu, fosforu, sodu oraz cynku,
 • korzeń cykorii podróżnik. Niweluje niektóre problemy układu pokarmowego (wzdęcia, gazy). Dobrze wpływa na metabolizm tłuszczów i glukozy oraz skutecznie zmniejsza poziom cholesterolu w organizmie
 • naowocnia fasoli. Jest bogatym źródłem między innymi: flawonoidów, aminokwasów, kwasów, cukrów, trójterpenów, saponin steroidowych. Stymuluje produkcję insuliny w trzustce, który odpowiada za obniżanie poziomu glukozy we krwi.

Decydując się na stosowanie ziół na nadwagę nie warto jednak rezygnować z konsultacji ze specjalistą. W związku z tym, przed  ich zastosowaniem, warto udać się do lekarza.

Podsumowując, aby zioła na nadwagę przyniosły oczekiwane rezultaty, należy je przede wszystkim spożywać regularnie w formie naparów. Wcześniej jednak należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania medyczne.

FAQ

1. Jak stosować zioła na nadwagę?

Zioła na nadwagę można przyjmować w formie naparów, suplementów lub herbat. Niektóre  z nich są dostępne w sproszkowanej postaci, dzięki czemu można je dodać bezpośrednio do posiłku. Najważniejsze, by zapamiętać, że tylko regularne ich przyjmowanie może skutecznie wspomóc kurację odchudzającą.

2. Dlaczego warto stosować zioła na nadwagę?

Regularne spożywanie ziół na nadwagę przynosi nie tylko poprawę wyglądu sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów. Ziołowa kuracja przyczynia się również do ogólnej poprawy zdrowia oraz samopoczucia.

3. Czy stosowanie ziół na nadwagę jest bezpieczne?

Zażywanie ziół na nadwagę jest bezpieczne pod warunkiem, że wcześniej wykluczymy przeciwwskazania do ich stosowania. Ponadto należy uważnie stosować się do zaleceń podanych w instrukcji: czasu kuracji, jak i ilości ziół. Po zastosowaniu się do nich, kuracja jest w pełni bezpieczna, tym bardziej że jest całkowicie naturalna, pozbawiona sztucznych składników.

Bibliografia

 1. Stewart A. L., Brook R. H., Effects of being overweightAmerican Journal of Public Health 2/1983, s. 47.
 2. Garfinkiel L., Overweight and Cancer, Epidemiology 12/1985, s.  1034-1036.
 3. Ross C. E., Overweight and Depression, Journal of Health and Social Behavior vol 35, s. 63 – 78.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

5 Komentarze

 1. Zioła na nadwagę to jeden ze sposób odchudzania który akceptuję. Nie kumam tylko tych ludzi co myślą że zjdedzą złotą tabletkę a dalej będzie już mógł jeść pizze i zapijac colą.

 2. Od roku piję zioła JELIHERBS, które pomagają mojemu organizmowi w trawieniu. Nie mam uczucia „zatkania”, regularnie chodzę do łazienki, nie narzekam na bóle brzucha. W okresie kiedy chciałam zrzucić kilka kilo – piłam te zioła przed jedzeniem, miały funkcję wypełnienia dla żołądka – to okazało się strzałem w 10! Od razu jadłam mniejsze porcje, dodatkowo szybciej je trawiłam. Polecam 🙂

 3. Mam nadwagę i od dawna próbuję z nią walczyć. Dieta dla opornych, ćwiczeznia, picie ziół – to dla mnie codzienność, ciężko ale powoli tracę na wadze. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy tu szukają pomocy. Polecam picie ziół – nie zobaczycie efektu od razu, ale metabolizm się poprawi. Jednak najważniejsza jest aktywność fizyczna, pamiętajcie o tym!

 4. Zioła również pomogą! Właśnie w poprawie stanu zdrowia, zmniejszeniu łaknienia na słodkie i przy pobudzeniu metabolizmu. Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy kto szuka sposobu żeby zrzucić parę kilo jest uzależniony od jedzenia! Są osoby, które tyją po „normalnym jedzeniu”, wcale nie po fast-foodach czy pizzach. Takie osoby właśnie powinny dodatkowo wspomagać się ziołowymi mieszankami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*