Zioła na koncentrację cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, bo są skuteczne, a także nie powodują zbyt wielu skutków ubocznych. Jest ich jeszcze mniej, jeżeli wiemy jakie zioła na koncentrację i pamięć stosować. Jak się okazuje, wybierać możemy spośród naprawdę wielu różnych gatunków. Każdy, nawet najbardziej wymagający konsument powinien znaleźć mieszankę dostosowaną do swoich potrzeb.
Zioła na koncentrację – jakich gatunków poszukiwać?
Zioła na koncentrację mają szansę pomóc, ale jedynie pod warunkiem zastosowania odpowiednich gatunków. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mieszanek zawierających zioła scharakteryzowane w tabelce poniżej:
Liść morwy białej | Charakteryzuje się bardzo pozytywnym wpływem na metabolizm węglowodanów. Jak zaś powszechnie wiadomo, zbyt wysoki poziom cukru we krwi powoduje senność i dekoncentrację. Jeżeli więc zaczniemy stosować liść morwy, poziom cukru unormuje się, a my staniemy się bardziej skupieni. |
Zielona herbata | Zielonej herbacie nie sposób odmówić właściwości antyoksydacyjnych. Dzięki temu możliwa jest walka z wolnymi rodnikami, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Ponadto, dzięki zielonej herbacie można pozbyć się dekoncentracji oraz problemów z pamięcią. |
Kora cynamonu | Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Nie sposób odmówić jej również właściwości łagodnie uspokajających i wspierających naszą koncentrację. |
Trawa cytrynowa | Ziele to charakteryzuje się zdolnością do poprawy koncentracji. Wykazuje właściwości łagodnie uspokajające i ułatwiające zasypianie, co również pozytywnie wpływa na nasze skupienie i koncentrację. |
Korzeń cykorii podróżnik | Cykoria podróżnik jest uważana za wszechstronnie działające ziele. Poprawia metabolizm cukru, a także łagodnie podnosi ciśnienie krwi. Nie można odmówić jej także działania poprawiającego koncentrację oraz pamięć. |
Naowocnia fasoli | Dzięki naowocni fasoli można pozbyć się kłopotliwych problemów z brakiem koncentracji. Dzięki temu zielu stajemy się bardziej skupieni na wykonywanych czynnościach i na celu, do którego dążymy. |
Zioła na koncentrację – jakie objawy powinny skłonić nas do ich picia?
Zioła na koncentrację warto popijać w ramach profilaktyki, choć nie każdy decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Na pewno dobrym pomysłem będzie picie ziół, jeżeli pojawią się charakterystyczne objawy. Wśród nich na uwagę zasługują:
- kłopoty z pamięcią
- rozdrażnienie
- trudność w skupieniu się
Każda herbata na koncentrację musi być pita z odpowiednią częstotliwością. Niektóre mieszanki trzeba pić dwa razy dziennie, ale inne można pić raz dziennie i zadziałają skutecznie. Warto przestrzegać więc zaleceń producenta dotyczących stosowania konkretnych ziół. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.
Oczywiście wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o chorobach somatycznych. Warto byłoby więc zdecydować się na konsultację lekarską. Doświadczony specjalista na pewno doradzi nam, jak postępować w przypadku problemów z koncentracją. Na szczęście, w większości przypadków zioła nie są przeciwwskazane.
Zioła na koncentrację – podsumowanie najważniejszych informacji
Zioła na koncentrację mogą być pomocne jedynie pod warunkiem ich regularnego stosowania. Wskazane jest więc systematyczne picie wybranych przez nas mieszanek ziołowych. Bez wątpienia należy przyjrzeć się temu, czy nie występują przeciwwskazania do picia określonych gatunków ziół. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, skontaktujmy się z zielarzem lub ze specjalistą medycyny rodzinnej. Warto także czytać informacje zawarte na opakowaniach ziół.
FAQ
1. Czy zioła na koncentrację można stosować u dzieci?
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy stosowanie ziół na koncentrację jest bezpieczne w przypadku najmłodszych. Jak się jednak okazuje, zioła na koncentrację i pamięć dla dzieci jak najbardziej mogą być stosowane. Trzeba jednak mieć na względzie dokładne sprawdzenie tego, czy dany gatunek ziół jest bezpieczny dla dzieci, czy też może im w jakiś sposób zaszkodzić. Wskazana jest więc konsultacja pediatryczna w razie jakichkolwiek wątpliwości.
2. Czy zioła na koncentrację mogą być stosowane w ciąży?
Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zioła na koncentrację powinny być stosowane. Należy od razu zaznaczyć, że nie będzie można zastosować wszystkich gatunków ziół. Niektóre z nich są bowiem niewskazane w okresie ciąży oraz laktacji. Warto więc skontaktować się z lekarzem w razie wątpliwości.
3. Czy herbata na koncentrację jest smaczna?
Najważniejsza jest regularność w piciu ziół, bo inaczej nie zadziałają. Ciężko jednak pić regularnie herbatę, która nam nie smakuje. Jeśli więc nie przepadamy za smakiem konkretnego ziela, kupmy mieszankę ziołową, która tego zioła nie zawiera. Większość mieszanek ziołowych na koncentrację posiada jednak przyjemny smak.
Bibliografia
- Hosoda K., The Effects of Three Herbs as Feed Supplements on Blood Metabolites, Hormones, Antioxidant Activity, IgG Concentration, and Ruminal Fermentation in Holstein Steers, Asian-Australasian Journal of Animal Sciences Vol 19, s. 35-41.
Kupiłem kiedyś zioła na koncentrację w Auszan i były bardzo dobre – moge polecić, tylko niestety nazwa wypadła mi z głowy.