Zioła na pamięć

mieszanki na pamiec

Zioła na pamięć mają szansę okazać się bardzo pomocne w walce z zaburzeniami pamięci. Szczególnie popularne są zioła na pamięć dla osób starszych, bo to głównie seniorzy narzekają na kłopoty z pamięcią. Zanim jednak sięgniemy po mieszankę, warto dowiedzieć się, jakie zioła na poprawę pamięci mają szansę zadziałać najskuteczniej. Okazuje się, że możliwości do wykorzystania jest naprawdę całkiem sporo.

Zioła na pamięć – jakich gatunków należy poszukiwać?

Zioła na pamięć, aby były skuteczne muszą być dobierane bardzo starannie. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących efektach ich stosowania na pewno być nie może. W poniższej tabelce zaprezentowano najskuteczniejsze gatunki ziół pomocnych w walce z zaburzeniami pamięci:

Kora cynamonu Cynamon działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Nie można odmówić mu także zdolności przeciwwirusowych. Cynamon korzystnie wpływa również na pamięć, łagodząc jej zaburzenia oraz niwelując dekoncentrację.
Liść morwy białej Morwa korzystnie wpływa na glikemię. Dzięki temu możemy pozbyć się uciążliwej senności czy rozdrażnienia, wynikających ze zbyt wysokiego poziomu glukozy w naszej krwi. Morwa biała bez wątpienia pomoże uspokoić nasze ciało i umysł.
Trawa cytrynowa Trawa cytrynowa to kolejny przykład zioła na pamięć. Działa ona delikatnie uspokajająco oraz wzmacnia nasz układ nerwowy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej zapamiętujemy istotne rzeczy i szybciej się uczymy.
Korzeń cykorii podróżnik Dzięki cykorii podróżnik możliwe jest uporanie się ze zbyt niskim ciśnieniem, a także z nieprawidłowym poziomem cukru we krwi. Po ustąpieniu tych problemów, poprawie ma szansę ulec także nasza koncentracja oraz pamięć.
Naowocnia fasoli Dzięki naowocni fasoli można pozbyć się uciążliwych objawów związanych z zaburzeniami pamięci. Ziele to poprawia również koncentrację, przez co zdecydowanie bardziej możemy skupić się na realizacji interesującego nas celu.
Zielona herbata Wolne rodniki gromadzące się w naszym organizmie wyjątkowo niekorzystnie oddziałują na pamięć. Z tego też względu, warto sięgnąć po zieloną herbatę, która pozwoli nam się z nimi uporać. Ponadto, zielona herbata działa silnie wzmacniająco. Warto docenić także jej właściwości pobudzające. Wielu osobom zastępuje ona tradycyjną kawę.

 

liscie zielonej herbaty

Zioła na pamięć – w jakich okolicznościach po nie sięgnąć?

Zioła na pamięć mają szansę pomóc, ale trzeba zastosować je odpowiednio wcześnie. Najlepsza i najskuteczniejsza jest rzecz jasna profilaktyka. W wielu przypadkach ona jednak nie wystarcza. Jeżeli więc pojawią się objawy mogące świadczyć o kłopotach z pamięcią, również warto pomyśleć o stosowaniu ziół. Wśród objawów na uwagę zasługują:

  • trudności w nauce,
  • trudności w zapamiętywaniu,
  • brak koncentracji,
  • niepokój,
  • rozdrażnienie.

Wyżej wymienione objawy mogą być powodowane przez choroby. Zioła na pamięć nie zawsze mogą być więc zastosowane. Na pewno wskazane będzie skonsultowanie się z lekarzem. Żadne zioła nie są w stanie zastąpić nam specjalistycznej konsultacji.

Zioła na pamięć powinny być pite o tych samych porach. Najlepiej pić ziele o poranku lub też wieczorem. Rutyna sprzyja bowiem systematyczności, od której zależy efektywność kuracji. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na pamięć – podsumowanie najważniejszych informacji

Zioła na pamięć mają oczywiście szansę być skuteczne, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem systematycznego ich stosowania. Wymagane jest więc regularne picie ziół. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc stosowanie się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. Nie należy zapominać także o tym, jak ważne jest upewnienie się co do tego, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do picia ziół na pamięć. Jeżeli istnieją przeciwwskazania, zioła na pamięć nie powinny być przez nas pite.

korzenie cynamonu

FAQ

1. Czy herbata na pamięć może być stosowana w ciąży?

Herbata pomocna w walce z kłopotami z pamięcią może być z powodzeniem stosowana w ciąży. Trzeba jednak mądrze ją wybrać. Najlepiej byłoby, gdyby zastosowanie mieszanki zostało skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę. Wówczas ryzyko wystąpienia działań niepożądanych spada.

2. Po jakim czasie zioła poprawiające pamięć i koncentrację można odstawić?

Zioła na poprawę pamięci oraz koncentracji można odstawić po około dwóch, trzech tygodniach stosowania. Po tym czasie zalecana jest około trzytygodniowa przerwa. Następnie, jeżeli istnieją uzasadnione wskazania, kuracja może zostać powtórzona.

3. Jak długo trzeba czekać na to aż zioła na pamięć zaczną działać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo trzeba czekać na działanie ziół na pamięć. Okazuje się, że wskazana jest cierpliwość. Rezultaty mają szansę pojawić się po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania. Trzeba przy tym mieć na uwadze to, że niektóre z ziół wymagają stosowania jeden raz w ciągu dnia, a inne zioła na pamięć należy stosować dwa razy w ciągu dnia.

Bibliografia

  1. Craik F. I. M., Jennings, J. M., Human memory. In F. I. M. Craik & T. A. Salthouse, The handbook of aging and cognition, s. 51–110.
  2. Ashcraft, M. H., Human memory and cognition, Washington 2016, s. 22.
  3. Gabrieli J. D. E. , COGNITIVE NEUROSCIENCE OF HUMAN MEMORY, Annual Review of Psychology vol. 49, s. 87-115.
  4. Squire L. R. , The Neuropsychology of Human Memory, Annual Review of Neuroscience vol. 5, s. 241-273.
  5. Baddeley A. D., Human Memory: Theory and Practice, Bristol 1997, s. 222.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*