Zioła na cholesterol

kwiat i korzen cykorii

Zioła na cholesterol mają szansę pomóc w walce o prawidłowy lipidogram. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda herbatka na cholesterol jest tak samo skuteczna. Zanim więc sięgniemy po zioła na obniżenie cholesterolu, poznajmy gatunki, dzięki którym faktycznie możemy uzyskać satysfakcjonujące nas rezultaty. Wówczas możliwe będzie skuteczne działanie kuracji ziołowej.

Zioła na cholesterol – jakich gatunków warto poszukiwać?

Zioła na cholesterol mają szansę pomóc, pod warunkiem doboru odpowiednich gatunków. Najskuteczniejsze i najbardziej popularne zioła obniżające cholesterol wskazano oraz scharakteryzowano w tabeli zamieszczonej poniżej:

Liść morwy białej Morwa charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Najważniejsze jest jednak jej pozytywne działanie na metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki liściom morwy białej możliwe jest działanie obniżające zbyt wysoki poziom tak zwanego złego cholesterolu. To dobra wiadomość dla osób walczących z nieprawidłowym poziomem złego cholesterolu w naszej krwi.
Korzeń cykorii podróżnik Cykoria obniża poziom złej frakcji cholesterolu. Wykazuje też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie sposób nie zauważyć, że ziele to zapobiega także pojawieniu się problemu ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu w przyszłości.
Zielona herbata Dzięki niej możliwe będzie działanie antyoksydacyjne. Zielona herbata wykazuje również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Pomaga zwalczać wolne rodniki oraz korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów.
Kora cynamonu Wysoki poziom cholesterolu bardzo często powoduje problemy z nieprawidłowym poziomem glukozy we krwi. Dobrze byłoby więc sięgnąć po korę cynamonu. Dzięki korze cynamonu na pewno uda nam się obniżyć zbyt wysoki poziom glukozy we krwi. Kora cynamonu pozytywnie wpłynie także na poziom złej frakcji cholesterolu.
Trawa cytrynowa Charakteryzuje się właściwościami poprawiającymi nastrój. Wykazuje także działanie uspokajające. Wpływa także na zredukowanie zbyt wysokiego poziomu złej frakcji cholesterolu w naszej krwi.
Naowocnia fasoli Obniża zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, ale nie narusza przy tym frakcji tak zwanego dobrego cholesterolu. Dzięki naowocni fasoli możliwe jest także działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

cytrynowa trawa

Zioła na cholesterol – kiedy je stosować?

Zioła na cholesterol mają szansę pomóc, ale pod warunkiem, że zaczniemy stosować je odpowiednio wcześniej. Jak powszechnie wiadomo, zdecydowanie łatwiej zapobiegać rozwojowi problemu niż je rozwiązywać. Wskazane będzie więc profilaktyczne stosowanie ziół. Zadbajmy także o to, aby herbata na obniżenie cholesterolu była pita w przypadku pojawienia się takich objawów jak:

  • przemęczenie,
  • wysokie ciśnienie tętnicze krwi,
  • złe samopoczucie po posiłkach obfitych w tłuszcz.

Zioła na cholesterol w żadnym razie nie mogą zastępować wizyty u doświadczonego specjalisty. Wyżej wymienione objawy mogą bowiem wynikać także z powodu występowania pewnych schorzeń, mniej lub bardziej poważnych. Wskazana jest więc osobista konsultacja z lekarzem oraz badania krwi.

Zioła na cholesterol mają szansę zadziałać skutecznie, ale możemy tę skuteczność zwiększyć. Bardzo dobrym pomysłem będzie więc zakupienie mieszanki na obniżenie cholesterolu. Mieszanki mają bardziej wszechstronne działanie. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na cholesterol – podsumowanie najważniejszych informacji

Zioła na cholesterol, aby były skuteczne wymagają systematycznego stosowania. Wskazane jest więc regularne sięganie po zioła, najlepiej codzienne. To jednak nie wystarcza. Zanim zastosujemy zioła na cholesterol, upewnijmy się co do tego, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do ich stosowania. W przeciwnym bowiem razie możemy narazić swój organizm na serię działań niepożądanych. Na szczęście, przy braku przeciwwskazań, stosowanie ziół jest bardzo bezpieczne.

licie morwy bialej

FAQ

1. Czy zioła na cholesterol wystarczą?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zioła wystarczą, aby pozbyć się zbyt wysokiego poziomu cholesterolu w naszej krwi. Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi udzielić nie można. Wskazane będzie więc udanie się do lekarza, który w razie potrzeby zaleci także leki.

2. Czy zioła na cholesterol stosowane u dzieci są bezpieczne?

Dzieci zazwyczaj nie mają problemów ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi. W niektórych przypadkach może być jednak inaczej. Wówczas z pomocą na pewno mogą przyjść zioła. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie zioła na cholesterol są wskazane u dzieci.

3. Jak długo należy stosować zioła na cholesterol i jak często się je pije?

Niektóre zioła pije się raz dziennie, inne dwa razy dziennie, a niektóre mieszanki nawet trzy. Ważne jest też to, aby zioła stosować odpowiednio długo. Najlepiej pić je przez minimum miesiąc.

Bibliografia

  1. Kronzon I, Saric M., Cholesterol Embolization Syndrome, Circulation 10/2010, s. 631-641.
  2. Westover D. J., Cover D. F., The Enantiomer of Cholesterol, The Journal of Membrane Biology, vol. 202, s. 61–72.
  3. van der Velde A., Transintestinal cholesterol efflux, Current Opinion in Lipidology, 1/2010, s. 167-171.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

1 Komentarz

  1. To dziwne z tym cholesterolem, bo co jakiś czas aktualizują wartości których nie możemy przekraczać – tak jakby się to zmieniało. Dziwne – moja babcia i dziadek i ja już w ogole nie żałowaliśmy sobie tłustych potraw a teraz to wszystkiego zakazuja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*