Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu , to najlepszy sposób na naturalne i bezpieczne pozbycie się toksyn i szkodliwych substancji z organizmu. Jakie zioła wybrać, aby nasz organizm odczuł korzystne zmiany i jak je stosować, aby sobie nie zaszkodzić?

Naturalne oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu to naturalny sposób na wyeliminowanie toksycznych substancji, które przedostają się do naszego organizmu. Żyjemy w czasach, kiedy powietrze i jedzenie są coraz bardziej zanieczyszczone i nawet produkty powszechnie uznawane za zdrowe, nie są do końca bezpieczne. Organizm zanieczyszczamy głównie od wewnątrz, między innymi wybierając wysokoprzetworzone jedzenie z chemicznymi dodatkami i konserwantami. Najlepiej byłoby wyeliminować wszelkie czynniki, które prowadzą do zanieczyszczenia organizmu, jednak nie jest to w 100% możliwe, dlatego z pomocą przychodzą zioła. Działają one w taki sposób, że przechodząc przez nasz układ pokarmowy „wymiatają” złogi w jelitach, a także pochłaniają toksyny. Zioła stymulują również organizm do bardziej wydajnej pracy, dzięki czemu może on lepiej sobie radzić z niekorzystnymi czynnikami.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – kiedy warto stosować zioła?

Oczyszczanie organizmu z toksyn to podstawa stosowania ziół, jednak najpierw należy zadać sobie pytanie, kiedy najlepiej po te zioła sięgnąć i co powinno nas zaniepokoić. Objawy zanieczyszczenia organizmu mogą być różne, począwszy od złego samopoczucia, poprzez problemy trawienne, na złym stanie cery kończąc. Jak oczyścić organizm, aby pozbyć się wszystkich symptomów? Należy zastosować zioła, których działanie będzie miało na celu nie tylko oczyszczenie, ale również wsparcie organizmu i zachodzących w nim procesów regeneracji. Poniżej prezentujemy zestawienie ziół odpowiednich dla różnych dolegliwości.

Dolegliwości Zioła oczyszczające
Dolegliwości układu pokarmowego, nadkwasota
 • zielona herbata,
Nadmiar wody i toksyn w organizmie
 • mniszek lekarski,
 • skrzyp polny
Zły stan cery
 • skrzyp,
 • pokrzywa,
 • zielona herbata

Jakie zioła na oczyszczanie organizmu?

Zioła na oczyszczanie organizmu są świetnym wyborem, ponieważ stanowią bogactwo zdrowych składników, witamin i minerałów. Które z nich wobec tego najlepiej przyczynią się do poprawy kondycji naszego organizmu i pozwolą go oczyścić?

 • Ziele czystka – ma działanie antyoksydacyjne, neutralizuje wolne rodnik, zwalcza drobnoustroje, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo;
 • Ziele skrzypu – zawiera wiele łatwo przyswajalnych minerałów oraz witaminę C, ma działanie moczopędne, oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii;
 • Liść zielonej herbaty – wysoka zawartość polifenoli, działanie antyoksydacyjne, zwiększa aktywność enzymów trawiennych;
 • Ziele mniszka lekarskiego – działa moczopędnie, przyspiesza wydalanie toksyn, wspomaga odporność;
 • Kwiat czarnego bzu – wysoka zawartość flawonoidów, które wiążą toksyny i usuwają je z organizmu, działanie moczopędne;
 • Ziele pokrzywy – zwiększa ilość wydalanego mocznika, zmniejsza ilość wody zatrzymywanej w organizmie;
 • Kwiat hibiskusa – pobudza przemianę materii, zapobiega zastojom wody w organizmie, delikatne działanie moczopędne;

Oczyszczanie organizmu – domowe sposoby na zdrowe ciało

Oczyszczanie organizmu domowymi sposobami to nie tylko zastosowanie ziół, ale również wprowadzenie zmian w codziennej diecie. Przede wszystkim należy włączyć do niej jak najwięcej warzyw oraz owoców, a także spożywać duże ilości wody.  Domowym sposobem na oczyszczanie jest 14-dniowa dieta, której każdy etap powinien zostać wprowadzony stopniowo, tak aby nasze ciało mogło się przygotować na zmiany. Oczyszczanie organizmu należy rozpocząć od rezygnacji z używek, następnie z białej mąki oraz czerwonego mięsa lub ograniczyć ich spożywanie. Stopniowo wprowadza się do diety fermentowane produkty mleczne, kasze, ryż oraz chudy biały ser. Następnie włącza się białe mięso oraz ryby. Wśród popularnych sposobów na detoks wymienia się również dietę sokową, która zakłada spożywanie lekkich posiłków, uzupełnianych o picie soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Można również zastosować dietę bazującą na koktajlach z kefiru i owoców lub dietę zbożową.

Zioła na oczyszczanie organizmu – dlaczego warto?

Stosując zioła na oczyszczanie organizmu, robimy dla swojego ciała znacznie więcej niż tylko usuwamy z niego toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Zioła stosowane regularnie, jako suplement diety, mają również walory zdrowotne. Korzystając z dobrodziejstwa ziół dbamy nie tylko o oczyszczanie organizmu ze złogów, ale także działamy antybakteryjnie, przeciwwirusowo, usprawniamy przemianę materii, a co za tym idzie dbamy również o sylwetkę. Spożywanie odpowiednio dobranych naparów z ziół może również wpłynąć na poprawę stanu cery oraz spowolnić proces starzenia i tworzenie się zmarszczek. Walory prozdrowotne ziół są nie do przecenienia, warto więc włączyć je do codziennej diety.

czy tutja bedzie jakas reklama

asdadada

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*