Herbatka oczyszczająca

herbata oczyszczająca organizm

Herbatka oczyszczająca zwykle kojarzy się z odchudzaniem. Wiele osób uważa, że tego typu napój jest pomocny w trakcie gubienia zbędnych kilogramów. Jednak herbatka oczyszczająca znajdzie swoje zastosowanie, nie tylko w trakcie odchudzania. Dlaczego warto stosować ziołowy napój?

Herbatka oczyszczająca to wyciąg z ziół, która wspomaga organizm w walce z dolegliwościami trawiennymi. Pomaga, w naturalny sposób regulować procesy oczyszczające organizmu. Dodatkowo działa uspokajająco i redukuje stres. 

Herbatka oczyszczająca – czy warto stosować?

Herbatka oczyszczająca kojąco wpływa na nasz układ trawienny. Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest prawidłowe oczyszczanie organizmu. Można tego dokonać poprzez dietę bogatą, między innymi w błonnik. Warto też stosować herbatki oczyszczające, które w połączeniu z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną, zapewnią odpowiednie oczyszczenie organizmu z toksyn.

Oczyszczanie organizmu za pomocą ziołowych herbat, pozwala utrzymać nasz układ trawienny w optymalnym stanie. Herbatka oczyszczająca wspomoże również dietę osób odchudzających się. Oczyszczenie organizmu z toksyn poprawi wygląd cery, włosów, a także wzmocni paznokcie. Herbatki tego typu działają moczopędnie i lekko przeczyszczająco, a więc zapobiegają nagromadzaniu się wody w organizmie, usuwają złogi jelitowe, a także regulują wypróżnianie się.

Herbatki ziołowe pomagają poprawić perystaltykę jelit i przyspieszają procesy trawienne. Dzięki temu nasz organizm jest w stanie znacznie szybciej pozbyć się zbędnych składników przemiany materii. Jedną z głównych zalet stosowania herbatek oczyszczających jest łatwiejsza utrata zbędnych kilogramów, poprzez pobudzenie metabolizmu do pracy.

naturalna herbata oczyszczająca organizm ludzki

Herbatka oczyszczająca – kiedy stosować?

Herbatki oczyszczające to zwykle mieszanka ziół, które pomagają regulować pracę naszego organizmu. Odpowiednie ich połączenie może dać wiele pożądanych efektów. Zbyt dużo toksyn, które dostarczamy do naszego organizmu, powodują, że powinniśmy regularnie oczyszczać organizm. Kiedy najlepiej zacząć stosować herbatki detoksykujące?

 1. Kiedy czujemy, że jesteśmy napięte na balon, wówczas to znak dla nas, że w naszym organizmie jest zbyt wiele nagromadzonej wody. Wówczas warto pomyśleć o oczyszczaniu organizmu.
 2. Szara, zmęczona skóra twarzy, powinna być dla nas sygnałem do tego, aby przeprowadzić detoks organizmu.
 3. Worki pod oczami to również znak, że w organizmie znajduje się zbyt wiele zanieczyszczeń.

Naturalna herbatka oczyszczająca – składniki

Najlepsze herbatki oczyszczające to takie, które zostały skomponowane z naturalnych składników. W herbatkach oczyszczających można znaleźć wiele składników, które korzystniej wpływają na nasz organizm.

Składnik herbatki oczyszczającej Działanie
Czystek W swoim składzie zawiera polifenole, które usuwają z organizmu wolne rodniki. Herbatka z czystkiem w składzie oczyszcza i odtruwa organizm.
Skrzyp polny Ma działanie moczopędne, przyczyniając się do usunięcia z organizmu toksyn i nadmiaru wody. Dodatkowo wspomaga przemianę materii.
Liść zielonej herbaty Wpływa na oczyszczanie organizmu. Pełni rolę detoksykującą, jak również odchudzającą. Pomaga spalać tłuszcz. Przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczy.

 

Herbatka oczyszczająca – jakie efekty można uzyskać?

Herbatka oczyszczająca nie tylko odtruwa organizm, ale również wspomaga redukcję masy ciała. Naturalna herbatka oczyszczająca zawiera składniki wspierają redukcję tkanki tłuszczowej.

Odpowiedni skład herbatki oczyszczającej wspiera odpowiednie działanie naszego organizmu. Efektem picia herbatek detoksykujących jest poprawa metabolizmu, szybsza utrata zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawa stanu naszej skóry włosów czy paznokci.

Wybierając herbaty oczyszczające, warto sprawdzić jakie składniki mają w swoim składzie. Najlepiej by były to produkty z naturalnych ziół, bez sztucznych i zbędnych dodatków.

Herbatka oczyszczająca i jej korzystne działanie na organizm to:

 • Poprawa przemiany materii
 • Obniżenie poziomu cholesterolu
 • Działanie moczopędne
 • Odtłuszczanie naczyń krwionośnych
 • Oczyszczanie organizmu
 • Zmniejszenie apetytu
 • Zapobieganie zaparciom
 • Poprawienie perystaltyki jelit

Herbatka oczyszczająca, oprócz pomocy w pozbyciu się ociężałości, zmęczenia czy problemów z układem trawiennym, powinna wpływać na nasze samopoczucie. Decydując się na picie herbatki detoksykującej, pamiętajmy, że jednorazowe jej wypicie nie przyniesie pożądanych efektów.

Włączając herbatkę oczyszczającą do swojego jadłospisu, pamiętajmy, że nie zadziała ona odpowiednio, jeśli nie wprowadzimy zmian w swoim jadłospisie i stylu życia. Spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności, zbyt dużej ilości fast foodów i ograniczenie naszej aktywności do leżenia na kanapie, nie wpłyną dobrze na nasz organizm, nawet jeśli będziemy pili hektolitry herbatek oczyszczających.


Bibliografia

1. R. Wierzejska, M. Jarosz: Kawa, herbata a zdrowie, Borgis, Warszawa 2004.2
2. J. Ostrowska: Herbaty – naturalne źródła antyoksydantów, Gazeta Farmaceutyczna,
3. R. Wierzejska: Wpływ picia herbaty na zdrowie – aktualny stan wiedzy, Przegląd Epidemiologiczny, 68, 2014, 5 95-599

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*