Zioła na nerki

mieszanka ziolowa na nerki

Zioła na nerki pomagają w leczeniu różnych dolegliwości ze strony układu moczowego. Po pierwsze stymulują wytwarzanie moczu. Po drugie pobudzają wydzielanie toksyn i zmniejszają tym samym obrzęki. Doceniane są zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy za ich prozdrowotne właściwości. Jakie zioła na nerki mają największą, potwierdzoną skuteczność?

Ziele Działanie
liść morwy białej  oczyszczające
 zielona herbata  moczopędne
 kora cynamonu  pobudza pracę nerek
 korzeń cykorii podróżnik  moczopędne
trawa cytrynowa  moczopędne
 naowocnia fasoli  pobudza pracę nerek

Zioła na nerki – dlaczego warto stosować?

Zioła na nerki pobudzają wydzielanie moczu, co ma korzystny wpływ na działanie całego układu moczowego. Wszyscy specjaliści potwierdzają, że zioła moczopędne przyspieszają oczyszczanie nerek i dróg moczowych. Ponadto mogą być stosowane zapobiegawczo, ale również doraźnie w leczeniu schorzeń układu moczowego. Dzieje się tak, ponieważ działają antybakteryjnie i rozkurczowo, wzmacniając odporność. Odpowiednia ilość wydalanego moczu, przyspiesza też detoksykację. Wykazują również znaczące działanie lecznicze. Wspierają leczenie nerek, zapalenie pęcherza, kamicy nerek i stanów zapalnych dróg moczowych. Niwelują obrzęki, które powstają w czasie odchudzania albo przez zatrzymywanie wody w organizmie.

Zioła na nerki odgrywają bardzo ważną rolę w kuracji. Wspomagają tradycyjne leczenie, a przy tym nie wykazują skutków ubocznych. Ich zażywanie jest proste i nie wymaga specjalnych przygotowań. Większość z nich jest także smaczna. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na nerki a objawy choroby

Zioła na nerki należy stosować nie tylko regularnie, ale także odpowiednio wcześnie. Niepokojącym sygnałem, który świadczy o problemach z układem moczowym, jest wrażenie parcia na pęcherz, któremu towarzyszy mała ilość oddawanego moczu. Mogą się także pojawić bóle w obszarze podbrzusza czy zmiana koloru moczu. Niepokojącym sygnałem jest także zatrzymywanie wody w organizmie, co objawia się w postaci obrzęków.

model nerek

Zioła na nerki – pomocne mieszanki

Zioła na nerki można spożywać w postaci mieszanek. Dostępne są zarówno w sklepach, aptekach, jak i dyskontach. Jeśli chodzi o zioła na oczyszczenie nerek, to potwierdzoną skuteczność wykazują:

  • liść morwy białej. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Działa moczopędnie i oczyszczająco. Zabezpiecza wątrobę i nerki. Obniża poziom cholesterolu we krwi,
  • zielona herbata. Ma właściwości moczopędne, chroni przed tworzeniem się kamieni nerkowych,
  • kora cynamonu. Wspiera terapię chorób wywołanych osłabieniem nerek. Co więcej, ogrzewa i wzmacnia nerki,
  • trawa cytrynowa. Jest bogatym źródłem soli mineralnych, w tym również: żelaza, manganu, potasu. Świeża oraz suszona posiada właściwości lekko moczopędne,
  • korzeń cykorii podróżnik. Pobudza wydzielanie moczu moczopędny, co przyspiesza usuwanie toksyn. Odkładanie się zbędnych produktów materii w układzie moczowym mogłoby mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego tak ważne jest ich wczesne usuwanie. Systematyczne wydalanie moczu zmniejsza ryzyko obrzęków,
  • naowocnia fasoli. Wspomaga pracę układu moczowego, szczególnie oddawanie moczu. Obniża także poziom glukozy we krwi. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu kamicy moczowej, skazy moczanowej, zaburzeń pracy nerek, moczowodów i pęcherza. Niweluje także obrzęki,

Oczyszczanie nerek – zioła a leczenie u specjalisty

Jeśli chodzi o oczyszczanie nerek, zioła należy traktować jako metodę wspierającą leczenie. Aby uniknąć problemów zdrowotnych, warto zatem udać się na konsultację lekarską i omówić z nim zasady leczenia oraz picia ziół.

Podsumowując, aby zioła na niewydolność nerek lub pozostałe dolegliwości, które związane są z pracą układu moczowego, spowodowały poprawę stanu zdrowia, ważne jest ich regularne zażywanie. Przedtem należy wykluczyć także przeciwwskazania zdrowotne, które na opakowaniu podaje producent.

FAQ

1. Jak często parzyć zioła na nerki?

Zioła na nerki, aby przyniosły oczekiwaną poprawę, powinny być spożywane systematycznie. Należy je również parzyć na bieżąco. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta. Zbyt mała ilość nie przyniesie poprawy pracy nerek, a za duża może spowodować nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne.

2. W jaki sposób zaparzyć zioła na nerki?

Zioła na nerki należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej wystarczy zalać kilka łyżeczek suszonych ziół wrzątkiem lub gorącą woda. Następnie zostawić pod przykryciem, aż do zaparzenia. Po upływie kilkunastu minut można spożywać napar, popijając go małymi łyczkami w ciągu dnia.

3. W jaki sposób wybrać zioła na nerki?

Zioła na nerki należy dopasować do indywidualnych potrzeb i dolegliwości. Choć kluczowe powinny być właściwości ziół, to nie należy zapominać o walorach smakowych, które uczynią terapię przyjemniejszą.

Bibliografia

  1. Kaplan C., Age-related incidence of sclerotic glomeruli in human kidneys, Am J Pathol. 2/1975., s. 227–234.
  2. Guyton A., Blood Pressure Control—Special Role of the Kidneys and Body Fluids, SCIENCE Vol 252, s. 1813-1816.

 

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*