Zioła na cukrzycę – poznaj rośliny pomocne cukrzykom

lisc morwy

Zioła na cukrzycę mogą skutecznie wspomagać terapię leczenia cukrzycy. Wiele z nich posiada udowodnione działanie obniżające cukier we krwi, ponadto niektóre z nich potrafią również wpływać korzystnie na utrzymywanie go na prawidłowym poziomie. Jakie zioła na cukrzycę warto wybrać przy leczeniu cukrzycy? Które z nich posiadają właściwości obniżające cukier? Kwestie te zostaną omówione w tym artykule.

Zioła na cukrzycę – które zioła warto stosować?

Zioła na cukrzycę poleca się stosować w stanie przedcukrzycowym, jak i w momencie kiedy cukier we krwi jest podwyższony. Dlatego warto regularnie pić mieszanki odpowiednio skomponowanych ziół. Zioła na obniżenie cukru, które wyróżnia skuteczne działanie to m.in.  liść morwy białej, zielona herbata, kora cynamonu, trawa cytrynowa, korzeń cykorii podróżnik, naowocnia fasoli. Warto dowiedzieć się, jakie zioła obniżają cukier? Zostały one przedstawione w poniższej tabeli.

Liść morwy białej Liść morwy białej jest skarbnicą cennych substancji, które obniżają poziom cukru we krwi. Pomaga także regulować gospodarkę węglowodanową. Regularne jej spożywanie wspomaga utrzymywanie właściwego poziomu cukru we krwi.
Zielona herbata Zielona herbata z powodzeniem może być stosowana przez cukrzyków. Udowodnione zostało również, że regularne picie zielonej herbaty przez osoby cierpiące na cukrzycę, minimalizują ryzyko zgonu związane z cukrzycą typu 2.
Kora cynamonu Cynamon także posiada właściwości obniżające poziom cukru we krwi. Kora cynamonu pomaga obniżać poziom lipidów, a także ogólnego ciśnienia krwi. Spożywany profilaktycznie może chronić przed zachorowaniem na cukrzycę typu 2.
Trawa cytrynowa Jeśli chodzi o zioła na cukrzycę, warto wspomnieć też o trawie cytrynowej. Obniża poziom glukozy we krwi. Polecana w leczeniu pomocniczym cukrzycy typu 2.
Korzeń cykorii podróżnik Korzeń cykorii podróżnik wyróżnia z kolei działanie hamujące wzrost poziomu cukru we krwi, dlatego jest on polecany w profilaktyce.
Naowocnia fasoli Naowocnia fasoli jest jednym z ziół, które także wyróżniają się działaniem obniżającym poziom glukozy we krwi, dlatego może być z powodzeniem stosowana w kontroli cukrzycy.

Jak widać, zioła posiadają korzystne właściwości względem objawów związanych z omawianą chorobą. Starannie skomponowany zestaw ziół na cukrzycę wyróżnia skuteczne działanie. Przedstawione zioła dla cukrzyków z powodzeniem mogą być stosowane w regularnej profilaktyce i kontroli choroby, jaką jest cukrzyca. Warto stosować je regularnie, by w naturalny sposób kontrolować poziom glukozy we krwi. Stosowane regularnie, zagwarantują zadowalające efekty. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na cukrzycę – kiedy warto po nie sięgnąć?

Zioła na cukrzycę, jak wspomniano wcześniej, warto stosować już w stanie przedcukrzycowym. Mogą one wtedy zapobiec rozwijaniu się choroby i utrzymać poziom cukru we krwi na właściwym poziomie. Zioła na cukrzycę można także stosować w profilaktyce tej choroby, aby kontrolować poziom glukozy na właściwym poziomie i żeby ustrzec się przed cukrzycą typu 2. Posiadają one szersze działanie, niż tylko regulowanie poziomu cukru we krwi.

Zioła na cukrzycę – inne działanie

Zioła na cukrzycę mogą być także pomocne przy minimalizowaniu innych dolegliwości związanych z omawianą chorobą. Warto wiedzieć także, że zioła na cukrzycę mogą również:

  • eliminować inne dolegliwości i wahania związane z cukrzycą,
  • zmniejszać napady głodu i przesadne łaknienie,
  • eliminować zmęczenie towarzyszące cukrzycy,
  • wzmagać pracę wątroby i trzustki.

Zioła na cukrzycę można stosować pojedynczo, ale najlepsze efekty uzyskać można, pijąc mieszanki ziół wzbogacone o przedstawione wcześniej zioła.

liscie zielonej herbaty

Warto sięgać po zioła na cukrzycę zarówno w celu profilaktyki tej choroby, jak i w stanie przedcukrzycowym. Wówczas mogą one skutecznie wspomagać prowadzone leczenie. Mieszanki ziołowe powinny stanowić terapię wspomagającą i uzupełniającą w stosunku do leczenia ustalonego z lekarzem diabetologiem. Zawsze trzeba także wcześniej ustalić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do stosowania ziół na cukrzycę, zanim rozpoczniemy kurację ziołową. Ziołowe napary najlepiej jest pić codziennie i łączyć go ze swoim leczeniem, monitorując jednocześnie swój poziom glukozy we krwi.

FAQ

1. Czy zioła na cukrzycę mogą być stosowane w każdym stadium cukrzycy?

Zioła na cukrzycę stanowią bezpieczną formę wspomagającej terapii przeciw cukrzycy. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do ich stosowania, można je pić w każdym stadium cukrzycy.

2. Czy zioła spożywane oddzielnie przyniosą takie same efekty, jak łączone mieszanki?

Wyższą skutecznością mogą wykazać się mieszanki ziołowe na cukrzycę, ponieważ ich działanie jest wzmożone.

3. Jak często pić zioła na cukrzycę?

Zioła te z powodzeniem mogą być spożywane regularnie, a najlepiej codziennie przez określony czas, co powinno być połączone z monitorowaniem poziomu cukru we krwi.

Bibliografia

  1. Sieradzki J., Cukrzyca — kompendium, Gdańsk 2009, s. 452-455.
  2. Wójcikowski C., Diabetologiczne aspekty prowadzenia ciąży powikłanej cukrzycą, Diabetologia Praktyczna 1/2003, s. 4.
  3. Screening for Diabetes,

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*