Ranking ziół na menopauzę

Zioła na menopauzę to zdrowe zastępstwo do terapii hormonalnej w łagodzeniu objawów okresu klimakterium. Aż 55–75% kobiet w czasie menopauzy doświadcza uderzeń gorąca i nocnych potów, zmian nastroju, zaburzeń snu oraz bólów głowy i stawów. Z pomocą w łagodzeniu tych nieprzyjemnych odczuć przychodzą zioła. Które sprawdzą się w szczególności na problemy związane z klimakterium?

Jakie zioła na menopauzę pomogą na towarzyszące jej rozdrażnienie i palpitacje serca? Jakie zioła na poty w menopauzie?

Do ziół zmniejszających objawy menopauzy należą:

  • Kwiat koniczyny czerwonej – zawiera izoflawony, posiadające właściwości podobne do estrogenów. Uzupełniają ich poziom, dzięki czemu koniczyna łagodzi objawy menopauzy, zwłaszcza takie jak uderzenia gorąca i nocne poty. Hamuje nadmierne wypadanie włosów, spowodowane przewagą androgenów oraz poprawia nawilżenie i jędrność skóry. Chroni przed osteoporozą. Ma także właściwości uspokajające.
  • Ziele serdecznika pospolitego – działa uspokajająco i przeciwlękowo, pomaga opanować nadmierną płaczliwość. Łagodzi dolegliwości sercowe o podłożu nerwowym. Ułatwia zasypianie.
  • Ziele męczennicy cielistej – charakteryzuje się właściwościami przeciwlękowymi, przeciwdepresyjnymi oraz działaniem uspokajającym. Zwiększa tolerancję na stres. Obniża nerwowość i drażliwość. Zwalcza także bezsenność i poprawia jakość snu.
  • Kwiatostan głogu – chroni przed arytmią serca oraz zapobiega miażdżycy. Obniża ciśnienie tętnicze krwi. Zmniejsza częstotliwość występowania w klimakterium zawrotów głowy i duszności. Usprawnia trawienie i redukuje poziom złego cholesterolu i trójglicerydów.

Ranking – najlepsze zioła na menopauzę (klimakterium)

MIEJSCE DZIAŁANIE OCENA
1 miejsce

Lorem Vit – Menopauza

 

Lorem Vit MenopauzaKompozycja ziół przywracających równowagę w okresie przekwitania. Obniża napięcie nerwowe i reguluje wahania nastroju. Przywraca zdrowy sen. Przeciwdziała nadciśnieniu i miażdżycy, zapobiega kołataniu serca i napadom gorąca. Dba o zdrowie kości, skóry i włosów.

Opinie z internetu:

Miałam operację ginekologiczną po czterdziestce, która sprawiła, że szybciej zaczęłam przekwitać, a objawy towarzyszące menopauzie były intensywne i nasilone. Chciałam poradzić sobie przy pomocy naturalnych metod, dlatego przetestowałam wiele ziołowych mieszanek i zdecydowanie polecam Lorem Vit z wysoką zawartością koniczyny – pisze pani Magdalena z Hajnówki

Moja mama bardzo się męczyła przy menopauzie z bezsennością i nocnymi potami. Wybawieniem okazała się herbatka ziołowa Lorem Vit. Objawy zmniejszyły się i jakoś przetrwała ten trudny czas — twierdzi pani Anna z Sulejowa

Sprawdź cenę na CENEO – Lorem Vit Menopauza

 

 

5/5

2 miejsce

Kredens Ziołowy MenoHerbs

 

MenoHerbs na menopauzę

Mieszanka MenoHerbs kryje wiele korzystnych przy menopauzie ziół. Koniczynę o działaniu estrogennym i przeciwdepresyjną trawę cytrynową. Łagodzącą uderzenia gorąca i poty szałwię oraz przeciwzapalną borówkę busznicę. Dopełnieniem jest uspokajająca melisa i mięta łagodząca skurcze w podbrzuszu.

Sprawdź cenę na CENEO – Menoherbs

 

5/5
3 miejsce

Mieszanka na klimakterium o. Sroki

 

 

Mieszanka dziewięciu ziół usuwająca dolegliwości związane z okresem przekwitania, zawierająca korzeń lukrecji i ziele serdecznika. Łagodzi nadpobudliwość i płaczliwość, uderzenia gorąca i wahania nastroju. Melisa i chmiel normalizują zaburzenia snu.

 

4/5
4 miejsce

Flos Mieszanka na menopauzę

 

 

Zestaw specjalnych ziół i kwiatów, korzystnych przy menopauzie. Zawiera 30% czerwonej koniczynę, 20% pomagającego na skurcze i rozdrażnienie rumianku oraz korzystną dla wyglądu skóry i włosów pokrzywę. Kwiat malwy zawierający fitoestrogeny redukuje wszystkie objawy menopauzy.

 

2/5

Czy mieszanka ziół na menopauzę wystarczy, aby zdrowo przejść przez towarzyszące jej nieprzyjemne objawy?

Korzystanie z ziół na menopauzę, suplementów diety z soją, medytacji, akupunktury i masaży pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie kobiet przechodzących przez menopauzę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że naturalne metody nie zastąpią w 100% terapii hormonalnej i jeśli istnieją ku niej wskazania, decyzję o jej włączeniu należy pozostawić lekarzowi. Warto skonsultować się z nim także na temat tego, czy zażywane zioła nie będą wchodzić w interakcję z lekami.

Zioła i suplementy diety z soją to naturalne metody łagodzące objawy menopauzy. Są delikatniejsze od farmaceutyków, co jest ich niewątpliwą zaletą, bo rzadziej wywołują skutki uboczne, ale z tego samego powodu, aby przyniosły pożądane efekty, wymagają regularności. Należy także uzbroić się w cierpliwość, bo pełne efekty pojawią się dopiero po mniej więcej dwóch tygodniach – Alicja Orłowska, Kredens Ziołowy

Podsumowanie

Zioła na menopauzę pomagają złagodzić fizjologiczne i psychiczne nieprzyjemne objawy towarzyszące przekwitaniu. Ich spożywanie warto skonsultować z lekarzem oraz równolegle stosować inne naturalne metody uśmierzające dyskomfort wywołany przez klimakterium.

FAQ

1. Jak przyjmować zioła na menopauzę?
Każde zioła należy przyjmować zgodnie z instrukcją producenta umieszczona na opakowaniu produktu. W kuracjach ziołowych należy robić także co najmniej tygodniowe przerwy po czterech tygodniach stosowania ziół.

2. Gdzie kupić zioła na menopauzę?
Godnym polecenia miejscem do kupienia dobrej jakości oraz sprawdzonych ziół są apteki i zielarskie sklepy, w tym internetowe. Warto rozważyć zakup ziół również bezpośrednio od producentów – coraz więcej firm prowadzi internetową sprzedaż na swoich platformach handlowych.

3. Czy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania ziół na menopauzę?
Każde zioło ma swoje przeciwwskazania, dlatego ich stosowanie należy rozpatrywać indywidualnie. Np. dziurawiec wzmacnia nadwrażliwość na światło, pluskwicy nie można łączyć z lekami na nadciśnienie, koniczyny nie wolno stosować z lekami przeciwcukrzycowymi itp.

Bibliografia

1. Xu H, Fabricant DS, Piersen CE i wsp. A preliminary RAPDPCR analysis of Cimicifuga species and other botanicals used for women`s health. Phytomed 2002
2. Boué SM, Wiese TE, Nehls S i wsp. Evaluation of the estrogenic effect of legume extracts containing phytoestrogens. J Agric Food Chem. 2003
3. Beck V, Unterrirder E, Krenn L i wsp. Comparison of hormonal activity (estrogen, androgen and progestin) of standardized plant extracts for large scale use in hormone replacenet therapy. J Stereo Biochem Mol Biol 2003
4. Zhang Y, Yu L, Ao M i wsp. Effect of ethanol of Lepidium meyenii Walp. on osteoporosis in ovariectomized rat. J Ethnopharmacol 2006
5. Dittfeld A, Gwizdek K, Koszowska A, i wsp. Wielokierunkowe działanie witaminy D. Ann Acad Med Siles. 2014

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*