Zioła na jelita – jakie wybrać?

wizualizacja jelit

Zioła na jelita bez wątpienia powinny być chętniej kupowane. Stanowią bowiem remedium na wiele różnego rodzaju dolegliwości ze strony jelit. Ponadto warto docenić je ze względu na duże bezpieczeństwo stosowanie oraz wysoką skuteczność. Zioła na żołądek i jelita muszą być jednak wybierane z najwyższą starannością. Bez tego niemożliwe będzie niestety ich skuteczne działanie na nasze organy wewnętrzne.

Zioła na jelita – które z nich powinny nas zainteresować?

Zioła na jelita, aby były skuteczne muszą być dobierane wyjątkowo starannie. W poniższej tabelce zaprezentowano gatunki, na które powinniśmy zwrócić swoją szczególną uwagę:

Nasiona babki płesznik Charakteryzuje się wyjątkowo silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Zawiera całkiem sporo błonnika. Dzięki temu pomaga walczyć z chorobami jelit i żołądka. Babka płesznik działa także bardzo dobrze na stan paznokci. Dzięki jej piciu można więc poprawić nie tylko funkcjonowanie swojego organizmu, ale również swój wygląd zewnętrzny.
Nasiona siemienia lnianego Posiadają udowodnione działanie przeciwzapalne oraz rzecz jasna kojące. Łagodzą objawy zapalenia żołądka oraz jelit. Pozytywnie wpływają również na nasze włosy, skórę oraz oczywiście paznokcie. Siemię lniane można popijać w różny sposób. Można pić je solo, w postaci gęstego wywaru z nasion przypominającego kisiel. Popularne jest również picie zmielonych nasion siemienia lnianego. Do wyboru mamy siemię lniane złociste oraz rzecz jasna siemię lniane brązowe. Charakteryzują się one podobnymi właściwościami. Dlatego też bez większego znaczenia jest to, po który rodzaj siemienia sięgniemy.
Łupina babki jajowatej Bardzo bogata w cenny błonnik. Charakteryzuje się także sporą zawartością substancji o potencjale przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Koi i łagodzi podrażnienia żołądka i jelit. Pozytywnie wpływa na stan całego układu pokarmowego. Trzeba jednak pamiętać o dużym piciu wody, jeżeli sięgamy po łupinę babki jajowatej. Wszystko ze względu na dużą zawartość błonnika.

Jeżeli sięgamy po zioła na jelita, najlepiej postawić na mieszanki. Charakteryzują się one zdecydowanie większą skutecznością niż pojedynczo stosowane zioła. Wybór wyselekcjonowanych mieszanek ziołowych daje więc zdecydowanie większe szanse na pokonanie problemu zdrowotnego. – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na jelita – kiedy warto po nie sięgnąć?

Zioła na jelita powinny być stosowane w odpowiednio przemyślany sposób. Najlepiej rozpocząć stosowanie ziół wtedy, gdy pojawią się niepokojące nas objawy. Mowa tu między innymi o:

  • biegunkach,
  • zaparciach,
  • wzdęciach,
  • bólach brzucha,
  • kolce.

Oczywiście zioła na oczyszczenie jelit nie powinny być zastępstwem dla tradycyjnego leczenia, jeżeli jest ono konieczne. Warto byłoby więc odbyć wizytę lekarską, bo powyższe objawy mogą sugerować naprawdę wiele nieprawidłowości.

Zioła na jelita – co jeszcze należy wiedzieć?

Zioła na jelita nie powinny być stosowane bez wskazań, ale na tym nie koniec. Należy upewnić się również co do tego, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do sięgania po nie. Ważne jest także to, aby zioła kupować w sklepach z dobrymi jakościowo produktami. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że terapia będzie skuteczna. Wskazane jest również uzbrojenie się w cierpliwość. Rezultatów nie zobaczymy od razu. Ujrzymy je po około dwóch, trzech tygodniach regularnego ich picia.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła na jelita to bardzo skuteczna pomoc w walce z wieloma dolegliwościami. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie każdemu zioła są wskazane. Kluczowe jest więc wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania ziół. Należy również pamiętać o regularności. Systematyczne picie ziół na pewno się nam opłaci.

FAQ

1. Kiedy herbata na jelita powinna być pita?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy najlepiej pić zioła pomocne w walce z dolegliwościami ze strony jelit. Okazuje się, że najlepiej będzie przestrzegać zaleceń zawartych na opakowaniu. Dotyczą one między innymi sposobu dawkowania produktu. Najczęściej zaleca się picie ziół raz lub dwa razy w ciągu każdego dnia.

2. Czy zioła na jelita są bezpieczne w ciąży?

Zioła na jelita mają szansę być bezpieczne w ciąży. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby upewnić się, że stosujemy odpowiednie gatunki. Kobiety w okresie ciąży i laktacji powinny wybierać na przykład rumianek czy siemię lniane.

3. Czy zioła na jelita powodują jakiekolwiek skutki uboczne?

Zioła pomocne w walce z dolegliwościami ze strony jelit co do zasady nie powodują żadnych skutków ubocznych. Szczególnie niewielkie ryzyko skutków ubocznych występuje wtedy, gdy pijemy zioła zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli jednak będziemy pić je za często, skutki uboczne mogą się pojawić. Najczęściej mają one jednak charakter przemijający i nie są jakoś wyjątkowo uciążliwe.

Bibliografia

  1. Boley S., Brandt L., Ischemic disorders of the intestines, Current Problems in Surgery Volume 15, s. 1-85.
  2. Plummer A., Impactions of the small and large intestines, 01/2009, s. 317-327.
  3. Sherding R., Johnson S., Diseases of the Intestines, Saunders Manual of Small Animal Practice 2006, s. 702–738.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*