Zioła na hemoroidy

hemoroid kobiety

Zioła na hemoroidy cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one sporym bezpieczeństwem oraz dużą skutecznością. Zanim jednak sięgniemy po konkretny preparat ziołowy, warto dowiedzieć się, jakie zioła na hemoroidy mają szansę nam pomóc. Na szczęście, w sklepach zielarskich znajduje się mnóstwo godnych uwagi mieszanek ziołowych.

Zioła na hemoroidy – jakim gatunkom warto zaufać?

Zioła na hemoroidy, aby były skuteczne muszą być wybierane niezwykle starannie. Zawsze lepiej postawić na mieszankę zawierającą kilka różnych ziół niż na jedno konkretne. Dobrze jest sięgać po produkty zawierające zioła scharakteryzowane w tabelce poniżej:

Ziele fiołka trójbarwnego Ziele to polecane jest w szczególności na problemy skórne, w tym trądzik pospolity. Okazuje się jednak, że fiołek może pomóc również na problemy związane z hemoroidami. Działa bowiem przeciwzapalnie oraz łagodząco.
Ziele melisy Do przyczyn związanych z powstawaniem hemoroidów zaliczyć można między innymi nadmierne napięcie emocjonalne. Melisa, zwana również cytrynowym zielem pomoże ukoić skołatane nerwy i pomoże rozluźnić napięte ciało.
Owoc głogu Poszukując zioła na hemoroidy warto zwrócić uwagę na głóg. Działa on silnie przeciwzapalnie, a także wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych.
Owoc kminku Owoce kminku nadają mieszance ziołowej ciekawego posmaku. Dzięki temu większość osób nie ma większych trudności z regularnym piciem herbatki na hemoroidy.
Owoc jarzębiny Ziele to działa silnie wzmacniająco na naczynia krwionośne. Dzięki temu nie ulegają one częstemu pękaniu.
Ziele karczocha Karczoch jest cenionym zielem na problemy z układem trawiennym. Na tym jednak nie koniec jego dobroczynnych właściwości. Ziele to działa silnie antyoksydacyjnie oraz wzmacniająco. Zmniejsza prawdopodobieństwo pękania naczyń krwionośnych oraz zapobiega ich uszkadzaniu przez niekorzystne czynniki zewnętrzne.

„Mieszanka ziół na hemoroidy może być stosowana jeszcze przed pojawieniem się charakterystycznych objawów mogących świadczyć o hemoroidach. Profilaktyczne picie ziół pomoże ustrzec się przed pojawieniem się tej przykrej dolegliwości w przyszłości” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na hemoroidy – co powinno skłonić do ich picia?

Zioła na hemoroidy mają szansę pomóc, o ile zaczniemy stosować je odpowiednio wcześnie. Jak powszechnie wiadomo, zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Nawet jeśli pojawią się charakterystyczne objawy i tak można będzie sobie pomóc. Jeżeli podejrzewamy u siebie hemoroidy, zioła powinny być stosowane w przypadku takich objawów jak:

  • świąd okolic odbytu,
  • pieczenie okolic odbytu,
  • bolesność przy wypróżnianiu,
  • obecność świeżej krwi w stolcu.
medyczny model hemoroida
Medyk z plastikowym modelem prezentującym hemoroidy w ludzkim ciele

Wyżej wymienione objawy mogą zwiastować wiele innych schorzeń. Należałoby więc pamiętać o tym, że żadne zioła do picia na hemoroidy nie powinny zastępować konsultacji z doświadczonym lekarzem. Niezmiernie istotne jest także i to, aby wyposażyć się w surowiec zielarski wysokiej jakości. Najlepiej zaopatrywać się w konkretne mieszanki ziołowe w sklepach zielarskich, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Wystrzegajmy się kupna herbatek ekspresowych do zaparzania dostępnych w supermarketach. Zioła należy pić zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, które są zazwyczaj zawarte na opakowaniu konkretnej mieszanki.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła do picia na hemoroidy odznaczają się sporą skutecznością. Nie należy jednak zapominać o tym, że zioła mogą uczulać. Przed zastosowaniem konkretnej mieszanki należy więc upewnić się co do tego, że nie mamy alergii na konkretny gatunek ziół. Dla powodzenia kuracji ziołowej niezwykle istotna jest także systematyczność.

FAQ

1. Czy zioła na hemoroidy mogą być stosowane przez przedstawicielki płci pięknej spodziewające się dziecka?

Mieszanka ziół pomocnych w walce z hemoroidami może być stosowana przez przedstawicielki płci pięknej spodziewające się dziecka. W ciąży wiele kobiet narzeka bowiem na problemy z hemoroidami. Nie wszystkie gatunki ziół będą jednak bezpieczne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto byłoby więc skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

2. Jak długo powinny być stosowane zioła na hemoroidy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, przez jak długi okres czasu należy stosować mieszankę ziół na hemoroidy. Co do zasady, kuracja wybraną mieszanką powinna trwać przynajmniej miesiąc. Po tym czasie zalecana jest około dwutygodniowa przerwa. W razie konieczności kurację zawsze można będzie powtórzyć.

3. Po jakim czasie zioła na hemoroidy zadziałają?

Każdy, kto stosuje zioła chciałby, aby zadziałały one natychmiast. Niestety, rezultaty wynikające ze stosowania ziół nie pojawią się po wypiciu jednej filiżanki naparu. Wiele zależy także od stopnia zaawansowania problemu.


Bibliografia

1. Lohsiriwat V., Hemorrhoids: From basic pathophysiology to clinical management, World J Gastroenterol. 18/2012 s. 2009–2017.
2. Fox Jr. T. A., Haas G., Haas P. A., The pathogenesis of Hemorrhoids, Diseases of the Colon & Rectum volume 27, s. 442–450.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*