Zioła na prostatę

mozdzierz z ziolami na proste

Zioła na prostatę to rozwiązanie, po które sięga całkiem sporo mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób na poradzenie sobie z przerostem gruczołu krokowego. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie konkretnej mieszanki, należy poznać najskuteczniejsze gatunki ziół na prostatę.

Zioła na prostatę – po jakie gatunki sięgnąć?

Zioła na prostatę znajdziemy zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Warto sięgać po gatunki scharakteryzowane w tabelce poniżej:

Zioła Właściwości
Ziele skrzypu Ziele to charakteryzuje się niezwykle silnymi właściwościami oczyszczającymi. Dzięki temu wspomaga usuwanie z organizmu niebezpiecznych dla niego toksyn. Ponadto, dzięki skrzypowi następuje wzmocnienie organizmu, co sprawia, że jest on odporny na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Kłącze perzu Perz charakteryzuje się silnym działaniem wzmacniającym. Nie można odmówić mu również właściwości moczopędnych. Perz ochrania układ moczowy i zapobiega infekcjom.
Liść pokrzywy Pokrzywa wzmacnia organizm, a w szczególności ten męski. Charakteryzuje się działaniem odtruwającym krew. Działa także moczopędnie. Napar z pokrzywy wypłukuje jednak witaminy i minerały z organizmu. Z tego też względu, sięgając po pokrzywę należy pamiętać o uzupełnianiu niedoborów. Ponadto, dzięki pokrzywie można zyskać atrakcyjnie wyglądający zarost. Ziele to korzystnie wpływa także na stan skóry oraz paznokci.
Ziele wierzbownicy Jest to chyba najpopularniejsze ziele przeznaczone do walki z problemami z prostatą. Wierzbownica hamuje przerost gruczołu krokowego. Dzięki niej znikają również problemy związane ze zbyt słabym strumieniem moczu.
Korzeń pietruszki Ziele to działa silnie wzmacniająco na układ moczowy. Charakteryzuje się również właściwościami oczyszczającymi. Dzięki temu odtruwa organizm i sprawia, że lepiej radzi sobie z infekcjami oraz z problemem przerostu gruczołu krokowego.
Znamiona kukurydzy Ziele to charakteryzuje się właściwościami moczopędnymi, a także przeciwzapalnymi. Ponadto, działa żółciopędnie. Dzięki znamionom kukurydzy skutecznie można zahamować przerost gruczołu krokowego.

„Zioła na prostatę warto zastosować odpowiednio wcześnie. Najlepiej zrobić to jeszcze przed pojawieniem się charakterystycznych objawów. Profilaktyka zawsze przynosi lepsze rezultaty niż leczenie.” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na prostatę – jakie objawy powinny skłonić do ich picia?

Zioła na prostatę, aby miały być szansę skuteczne powinny być stosowane regularnie. Warto pić je profilaktycznie, a także wówczas, gdy pojawią się objawy takie jak:

  • słaby strumień moczu
  • częstomocz
  • uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza

wykonywanie naparu z ziol na prostatePicie ziół w żadnym razie nie powinno jednak wykluczać wizyty u specjalisty. Ponadto, objawy wskazane powyżej mogą zwiastować nie tylko problemy związane z przerostem prostaty. Jeśli więc doświadczamy niepokojących objawów ze strony układu moczowego, udajmy się na konsultację do specjalisty. Najpierw można udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby zaleci konsultację u specjalisty urologa.

Ważna jest także właściwa technika zaparzania ziół. Mieszankę należy zaparzać zgodnie z zaleceniami zawartymi na opakowaniu konkretnych ziół. Należy również pamiętać o tym, aby kupować je w dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich. Trzeba unikać kupna ziół dostępnych w supermarketach, gdyż są one przeważnie słabej jakości.

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o dużej skuteczności ziół na prostatę. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że zioła muszą być pite systematycznie, aby przyniosły upragniony skutek. Ponadto, należy zawsze upewnić się co do tego, że nie jesteśmy uczuleni na jakieś zioło wchodzące w skład konkretnej mieszanki.

FAQ

1. Jak długo trzeba stosować zioła na prostatę?

Zioła pomocne w walce z przerostem gruczołu krokowego powinny być stosowane przez długi okres czasu, jeżeli chcemy ujrzeć rezultaty. Najlepszym rozwiązaniem będzie miesięczna kuracja, po której nastąpią dwa tygodnie przerwy. Następnie, w razie konieczności kurację ziołową można powtórzyć.

2. Po jakim czasie zioła na prostatę zaczną działać?

Zioła pomocne w walce z przerostem gruczołu krokowego nie zaczną działać natychmiast. Wskazana jest więc cierpliwość. Satysfakcjonujące efekty dostrzeżemy po około dwóch, trzech tygodniach codziennego picia ziół. W niektórych przypadkach mogą one jednak pojawić się wcześniej, a w innych nieco później.

3. O jakich porach dnia należy pić zioła na prostatę?

Zioła pomocne w walce z przerostem gruczołu krokowego powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Zawarte są one zazwyczaj na opakowaniu konkretnej mieszanki ziołowej. Jedne zioła należy pić raz dziennie, a inne dwa razy w ciągu dnia. Warto także sprawdzić, czy dane zioła mają być pite na czczo czy po posiłku.


Bibliografia

1. Vukics V., Kery A., Bonn G. K., Guttman A., Major flavonoid components of heartsease (Viola tricolor L.) and their antioxidant activities, Analytical and Bioanalytical Chemistry, Springer, 2008.
2. Gulajski M., Zioła w leczeniu gruczołu krokowego (prostaty), Poradnik Gospodarski, Poznań, 1990.

Zapraszamy również na:

Ranking ziół na oczyszczanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*